• |  
           

Dlaczego firmy finansowe cieszą się taką popularnością

Opublikowano w 2014-11-12
Napisany przez Site Owner

Z każdym rokiem popularność firm udzielających kredyty pieniężne lub też pożyczki gotówkowe rośnie. Pożyczanie pieniędzy jest powszechne od chwili gdy weszły one w obieg, w związku z tym zjawisko to nie powinno nikogo dziwić. Czemu jednak coraz więcej kredytobiorców kieruje swoje kroki w kierunku firm finansowych? Dlaczego mimo iż oferowane tam produkty są znacznie droższe od bankowych odpowiedników, jednakże biorąc pod uwagę ich dostępność, o wiele łatwiej jest je otrzymać. Wszelkie kwestie formalne w tym przypadku są ograniczone do absolutnego minimum, a dodatkowo już osoby w wieku 18 lat mogą liczyć na pożyczki nawet o bardzo dużej wysokości. Podczas gdy w bankach zostaliby potraktowani jako klienci mało wiarygodni.

Ogromna większość firm finansowych znacznie ułatwia potencjalnym kredytobiorcą dostęp do środków pieniężnych. W związku z tym pojawiły się pożyczki i kredyty internetowe, na telefon oraz z dostawą bezpośrednio do domu klienta. Wyklucza to konieczność udawania się bezpośrednio do placów konkretnej firmy pozabankowej, aby tam otrzymać gotówkę. Schemat działania w każdym z tych trzech typów wsparcia finansowego jest bardzo podobny. Pierwszym krokiem jest wybranie konkretnego parabanku i przesłanie do niego wypełnionego formularza online. Zwykle niezbędne jest to tego jedynie posiadanie dowodu osobistego. Spora liczba parabanków stosuje także pewnego rodzaju weryfikację danych. Aby doszła ona do skutku klient musi przelać na wskazany rachunek niewielką kwotę pieniędzy. Maksymalnie kwota taka może wynosić 3 złote. Po porównaniu danych z kwestionariusza oraz konta potencjalnego kredytobiorcy, jest wydawana decyzja pożyczkowa. Okres oczekiwania w tym przypadku może wynosić od 10 minut do 48 godzin. Wszystko jest uzależnione od kwoty zaciąganego kredytu oraz wewnętrznych ustaleń konkretnej firmy. Warto tutaj wspomnieć także o takiej kwestii jak zdolność kredytowa. Podczas gdy w bankach jest ona pierwszym i jednym z najważniejszych czynników, branych pod uwagę przy udzielaniu wsparcia finansowego, w większości firm finansowych nie ma ona zbyt dużego znaczenia.

Pożyczki pozabankowe dostępne są praktycznie dla każdego. Bez względu na ilość negatywnych wpisów w rejestrach takich jak: BIK, BIG, EFIR oraz KRD, zawsze można próbować ubiegać się w nich o kredyt. Dodatkowo nie są roztrząsane zagadnienia związane z formą zatrudnienia, wiekiem klienta, czy też wysokością comiesięcznych dochodów oraz ilością innych zobowiązań. Przez takie podejście do wymienionych kwestii, coraz większa liczba osób decyduje się na pożyczanie pieniędzy właśnie tam. Biorąc pod uwagę wiele trudności z otrzymywaniem nawet najniższych pożyczek w bankach, sytuacja ta jest jak najbardziej zrozumiała i nie ma się czemu dziwić. Na pewno wielu z nas znalazło się w trudnym położeniu finansowym, kiedy dodatkowo wypadły jakieś niezapowiedziane wydatki. Jak mówi przysłowie „Tonący brzytwy się chwyta” i bardzo dobrze odnosi się ono do takiego stanu. Pamiętajmy jednak o tym, aby zawsze bezwzględnie, dokładnie czytać podpisywane umowy. Pożyczanie pieniędzy nie jest parabankach zbyt skomplikowanie, jednakże spłacanie zobowiązań to już zupełnie inna i nierzadko trudna sprawa. Zanim więc „rzucimy” się na wszystkie tanie, darmowe i okazyjne pożyczki, warto się zastanowić nad tym, czy będziemy mieli z czego je spłacić. Zadłużenie to kwestia często tylko jednego kredytu, ale powrót do pełnej płynności finansowej to często temat na wiele lat oszczędzania i odmawiania sobie wielu przyjemności.

 

 

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after kwartał has been disabled.